Samorządowe Przedszkole w Grzegorzowicach

Projekt "Europa i ja" - "Włoska kuchnia" - "Dzień pizzy" 12.02.2024

Utworzono dnia 13.02.2024

Poniedziałek 12.02.2024 r., pierwszy dzień zajęć po feriach, rozpoczęliśmy intensywnie tzn. od nowego Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Europa i ja" i jednocześnie bardzo smacznie, ponieważ od kuchni:) W ramach projektu wybiera się państwo w Europie, które przedszkolaki poznają i o którym dowiadują się wiele różnych ciekawostek. My wybraliśmy Włochy i wyruszyliśmy w piękną podróż do Italii.

Pierwsze zajęcia były bardzo pyszne, ponieważ rozpoczęliśmy od kuchni włoskiej i "Dnia pizzy". Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały jakie są typowo włoskie potrawy oraz z jakich składników są przygotowywane m.in. pizza, spagetti bolonese, carbonara, lasagne, risotto, sałatka caprese, bruschetta, antipasti, tiramisu, panna cota. Chętne przedszkolaki miały możliwość spróbowania deseru tiramisu - niektórym bardzo smakował. Następnie dowiedziały się jak na włoskich stołach pojawiła się pizza i skąd pochodzi nazwa "Pizza Margherita" (od imienia włoskiej królowej Małgorzaty) oraz w jaki sposób przygotowuje się pizze. Przedszkolaki miały możliwośc zobaczenia z bliska ciasta na pizzę, które przygotowała nasza pani Gabi. Oprócz zajęć teoretycznych, było trochę zabawy tzn. masażyk - przygotowanie pizzy na plecach kolegi oraz zabawy z chustą animacyjną - pieczenie pizzy. Przedszkolaki wysłuchały również piosenki "Pizza party".Na koniec dzieci  wykonały karty pracy związane z pizzą tzn. dokańczały rytmy, odanjdywały co nie pasuje w danym rzędzie obrazków, a maluchy kolorowały pizzę. Na koniec "Dnia pizzy" oczywiście była pizza na obiad. Wszystkim bardzo smakowała i w większości przypadków nie skończyło się na jednej porcji.

Projekt "Europa i ja" - "Kuchnia włoska" - "Dzień pizzy" 12.02.2024

Utworzono dnia 13.02.2024, 17:50

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.