Samorządowe Przedszkole w Grzegorzowicach

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Jestem sobie Polak mały" 09.05.2024

Utworzono dnia 09.05.2024

W czwartek 09.05.2024 r. odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Jestem sobie Polak mały" pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny z wszystkich przedszkoli z terenu gminy tj. z Rudnika, Szonowic, Gamowa, Brzeźnicy oraz oczywiście nasze dzieci. Podczas konkursu obecna była inspektor referatu oświaty pani Gabriela Seidel oraz nasza pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzowicach pani Mariola Ciszek.

Na początku wszystkie nasze przedszkolaki powitały wszystkich przybyłych gości piosenką "Polak mały", a 5 par zatańczyło poloneza. Później rozpoczęły się właściwe konkurencje tj. każde przedszkole zaprezentowało piosenkę o Polsce oraz musiało wykazać się wiedzą o naszej ojczyźnie oraz różnymi umiejętnościami. Wśród zadań konkursowych było ułożenie flagi polski z małych kuleczek, ale z użyciem pęsety, odpowiadanie na pytania, wyłożenie właściwej liczby monet pod cenami odpowiednich produktów spożywczych, ułożenie puzzli i rozpoznanie miasta, którego symbol został przedstawiony na zdjęciu oraz odgadnięcie nazw tradycyjnych polskich potraw i przygotowanie pierogów z ciastoliny. Wszystkie przedszkolaki dobrze się bawiły i były w 100% zaangażowane w wykonywanie zadań. Za każde prawidłowo wykonane zadanie oraz zaśpiewaną piosenkę dzieci otrzymywały punkty w postaci flag Polski.

Wszystkie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów, a więc wszystkie przedszkola zdobyły równorzędne pierwsze miejsce. W nagrodę placówki otrzymały dyplomy i torby z prezentami dla wszystkich przedszkolaków, a uczestnicy dzisiejszego konkursu dodatkowo otrzymali medale "Jestem Polką, Polakiem" oraz drobne upominki.

Po części pełnej zmagań, nastąpił również czas na mały słodki poczęstunek. Za co dziękujemy mamom Bartka, Kuby K. oraz Krzysia i Michała.

W szczególny sposób dziękuję sponsorom, dzięki którym prezenty i dekoracje mogły być tak różnorodne:

1. A-Z LOGISTIC Adam Rumpel
  2. Zakład Instalacji Sanitarnych Krzysztof Chrubasik
  3. MIESZKO S.A.
  4. SŰDZUCKER POLSKA S.A.

Dziękuję wszystkim nauczycielkom przedszkoli, że tak wspaniale przygotowały swoich podopiecznych.

Dziękuję wszystkim paniom pracującym w naszym przedszkolu oraz p. Sandrze za to, że pomogły mi podczas przygotowań do konkursu i w trakcie jego trwania.

Zawsze cieszymy się na każdy konkurs, ponieważ możemy się zintegrować i uczyć dzieci zdrowej rywalizacji.

Do zobaczenia podczas następnego konkursu.

Małgorzata Badurczyk

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Jestem sobie Polak mały" 09.05.2024

Utworzono dnia 09.05.2024, 21:15

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.